PIERWSZY DZIEŃ MISJI GOSPODARCZYCH ZORGANIZOWANYCH PRZEZ MIASTO KONIN I AGENCJĘ ROZWOJU REGIONALNEGO S. A. W KONINIE

Za nami pierwszy dzień misji gospodarczych zorganizowanych przez Miasto Konin i Agencję Rozwoju Regionalnego S. A. w Koninie dla przedstawicieli zagranicznych przedsiębiorstw oraz firm z regionu Wschodniej Wielkopolski działających w obszarze odnawialnej energii i inteligentnych specjalizacji.

Zgodnie z przewidzianym na ten dzień programem, od rana w Hotelu Atut w Licheniu reprezentanci przedsiębiorstw biorących udział w misjach przedstawiali, w postaci prezentacji multimedialnych przygotowane oferty biznesowe. Zostały one zaprezentowane dla ok. 50 osobowego audytorium złożonego z przedstawicieli sektora prywatnego i instytucji okołobiznesowych z naszego regionu.

Prezentacje ofert biznesowych dotyczyły następujących przedsiębiorstw:

– Skomer Limited – Wielka Brytania,

– Green Energy 3000 GmbH – Niemcy, prezentacja

– RWE Renewables GmbH – Niemcy, prezentacja

– Faritec GmbH & Co KG – Niemcy, prezentacja

– ABO Wind AG, Wiesbaden – Niemcy, prezentacja

– Johnson Matthey, Poland Sp. z o.o., Konin,

– FALKE Maschinenbau Radosław Dobrowolski, Modła

– BMW Premium Arena Kalisz,

– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Wichłacz” Zbigniew Wichłacz, Kalisz

W drugiej części dnia uczestnicy misji gospodarczych odbyli pierwsze wizyty studyjne  w siedzibach firm z terenu Wielkopolski Wschodniej oraz  wzięli udział w uroczystym wręczeniu nagród gospodarczych w ramach XXIII edycji konkursu o Statuetkę „Złotego Konia”.

Misje gospodarcze realizowane w ramach projektu „Budowa i promocja marki: Wielkopolska Dolina Energii” zostały zainaugurowane przez Pana Piotra Korytkowskiego Prezydenta Miasta Konina oraz Pana Macieja Sytka Prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego S. A. w Koninie.