Razem z przedsiębiorcami na Konin Business Meeting

Za nami kolejna kampania promocyjna marki „Wielkopolska Dolina Energii”. Tym razem byliśmy partnerami drugiej edycji konferencji Konin Business Meeting, czyli spotkania przedsiębiorców, przedstawicieli otoczenia biznesu oraz samorządów lokalnych z subregionu konińskiego.

W ramach Konin Business Meeting odbyły się panele dyskusyjne i wystąpienia, w trakcie których wymieniono się doświadczeniami w prowadzeniu działalności w dobie pandemii koronawirusa oraz aktualnej sytuacji międzynarodowej w Europie Wschodniej.

Piotr Korytkowski -  prezydent Konina podczas panelu dyskusyjnego „Wielkopolska Wschodnia – zostać czy wyjechać? Szanse i zagrożenia dla biznesu w regionie” podkreślił wagę kształcenia kadr dla regionu. Zaznaczył, że powinna to być odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy. Mówił też m.in. o usprawnianiu procedur administracyjnych w załatwianiu spraw w samorządach lokalnych.

W drugiej części konferencji odbyły się warsztaty z zakresu internacjonalizacji biznesu, czyli o wchodzeniu firm na rynki zagraniczne, a także o przyszłości regionu Wielkopolski Wschodniej, promocji firm w nowoczesnych mediach i radzeniu sobie z zagrożeniami dla wizerunku. Wystąpienie Pawła Adamowa - zastępcy prezydenta Konina ds. gospodarczych dotyczyło marki „Wielkopolskiej Doliny Energii” oraz dotychczasowych działań na rzecz promocji naszego regionu na rynkach zagranicznych. Wyróżniono pięć podmiotów, które w ubiegłym roku współdziałały z konińskim samorządem w ramach promocji „Wielkopolskiej Doliny Energii”. Nagrodzeni zostali: Beata Wieliczko VN CONSULTING, ENERGIA EKO sp. z o.o., KARLOS OZE sp. z o.o. sp. komandytowa, FHU „GRACJAN” Artur Tomicki, Konińska Izba Gospodarcza.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!