Wielkopolska Dolina Energii na Enlit Europe 2021 - podsumowanie

Miasto Konin wraz z przedsiębiorcami z naszego regionu, uczestniczyło w targach energetycznych Enlit Europe 2021 zorganizowanych w Mediolanie w dniach od 29 listopada do 2 grudnia 2021 r.

Na wspólnym stoisku Wielkopolskiej Doliny Energii ofertę inwestycyjną i potencjał gospodarczy regionu prezentowały takie firmy jak:

- ArtDOM Serwis Michał Mielczarski, www.artdomserwis.pl

- Biomasa Partner Sp. z o.o., www.biomasapartner.pl

- ELTAR ENERGY Sp. z o.o., www.eltar-energy.pl

- Energia Eko sp. z o.o., www.energiaeko.com

- FHU GRACJAN Artur Tomicki, www.swiatczystejwody.pl

- Mikołaj Świerczek P.P.H.U. „EDMAX” i Plamowski Maciej MM Consulting (GIOSAN s.c.), www.giosan.pl

- KARLOS OZE sp. z o. o. sp. k., www.karlos.com.pl

- Konińska Izba Gospodarcza, www.kig.konin.pl

- Roman Karbowy, www.karbowy.com.pl

W trakcie Enlit Europe reprezentanci Wielkopolskiej Doliny Energii przeprowadzili szereg spotkań z przedstawicielami sektora energetycznego. Na stoisku WDE omawiano proces transformacji energetycznej naszego regionu oraz jego potencjał inwestycyjny. Szerokim zainteresowaniem cieszyła się wstępna koncepcja zagospodarowania wyspy Pociejewo. Szereg zapytań związanych z niniejszym projektem dotyczyło prowadzonych aktualnie konsultacji oraz warunków i procedur związanych z budowaniem partnerstwa publiczno-prywatnego. Pytania naszych rozmówców dotyczyły również organizacji i funkcjonowania Klastra Energii „Zielona Energia – Konin”.

W trakcie Enlit Europe przedstawiciele firm reprezentujących Wielkopolska Dolinę Energii mieli możliwość zaprezentowania swojej oferty biznesowej potencjalnym kooperantom jak również podejrzenia innowacji wprowadzanych aktualnie na światowym rynku energetycznym. Szczególne zainteresowanie naszej delegacji budziły rozwiązania zaprezentowane na stoisku KAWASAKI oraz firm wchodzących w skład Pawilonu Francuskiego.

Enlit Europe, to wydarzenie łączące European Utility Week i POWERGEN Europe. W tym roku wydarzenie zgromadziło ponad 500 wystawców z całego świata. Stworzyło to możliwość spotkania w jednym miejscu przedstawicieli sektora energetycznego, reprezentujących wytwórców energii, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, operatorów sieci, firmy energetyczne, a także komercyjnych i przemysłowych użytkowników energii. Ponadto, zorganizowane w trakcie targów panele eksperckie, wykłady i prezentacje podejmowały tematykę transformacji energetycznej oraz innowacji i nowatorskich rozwiązań związanych z energią.

Organizacja wspólnego stoiska na targach Enlit Europe zrealizowana została w ramach projektu pn. „Budowa i promocja marki: Wielkopolska Dolina Energii”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.